Zmes bezkofeinových arabík, špeciálne namiešaná v Taliansku. Kofeín je extrahovaný šetrným spôsobom bez použitia chemických látok. Má stredne vysokú aciditu a vôňu s tónmi sladkých mandarínok. Chuť dopĺňajú dlhotrvajúce dozvuky čokolády a mandlí.
Dostupnosť: Skladom - pražíme pre Vás každý deň

Táto zmes bezkofeínových arabík bola špeciálne namiešaná v Taliansku a je certifikovaná spoločnosťou Sandalj trading company. Je navrhnutá tak, aby vyvážila zvýšenú aciditu, ktorá je spôsobená procesom zbavovania kofeínu. Pražíme ju v našej pražiarni na stupeň medium dark. Má stredné telo so stredne vysokou aciditou a vôňou sladkých mandarínok. Chuť dopĺňajú dlhotrvajúce dozvuky čokolády a mandlí. Tmavé sfarbenie zŕn je spôsobené šetrnou extrakciou kofeínu, nie pražením kávy.

     Druh kávy:               100 % Arabica

     Praženie:                   Medium City

Švajčiarska vodná metóda

Zrná sú namáčané vo vode, aby sa otvorila ich bunková štruktúra. Potom sa z nich kofeín vymýva prostredníctvom extraktu, pripraveného na báze zelených kávovníkových zŕn, alebo za pomoci vodného roztoku zo zmesi zelených zŕn. Extrakt sa potom niekoľkokrát filtruje cez uhlík, až kým nedosiahneme požadovaný výsledok. Táto metóda bez použitia chemických látok je ohľaduplná k zrnám a zanecháva väčšinu ich chuťových atribútov nedotknutých.

 

     Balenie kávy

Naša káva je balená v kvalitnom obale, zaručujúcom dlhotrvajúcu čerstvosť. K tomu slúži jednosmerný ventil, ktorý uvoľňuje plyn vzniknutý po upražení. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Po každom uzatvorení balenia odporúčame vytlačiť prebytočný vzduch a uchovať balenie na suchom a tmavom mieste. Skladovanie v chladničke neodporúčame.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie