Gurmánska káva s veľmi veľkými zrnami 18++. Je príjemná, sladko zamatová, s plným telom a vyváženou aciditou. Vôňa medu, masla, orieška a čokolády s nádychom chuti citrusových plodov a višní.
Dostupnosť: Skladom - pražíme pre Vás každý deň

 

Prvé, čo si na tejto káve všimnete, sú jej krásne a veľmi veľké zrná 18 ++. Kolumbijské kávy majú stabilne výbornú kvalitu, ale táto káva určite vyčnieva z davu a môžeme povedať, že patrí medzi gurmánske kávy. Káva je veľmi príjemná, sladko zamatová. Výborne štruktúrovaná, s dobrým telom a vyváženou aciditou. Vôňa medu s náznakmi čerstvého masla, orieška a čokolády. Stopy chuti citrusových plodov a višní. va prvotriednej kvality, vypestovaná na pohoriach Ánd v jednej z najdôležitejších pestovateľských krajín na svete.

 

Krajina pôvodu:      Columbia / Južná Amerika /

Druh kávy:              100 % Arabica

Oblasť :                      Huila

Praženie:                    Full city

Spracovanie:             praná káva

Nadmorská výška:  1200 1950 m.

Supremo sú najväčšie zrná z Kolumbijskej kávy.

Chuťový profil a crema

Stopercentná arabika, stopercentný zážitok. Colombia Supremo vám pripraví nezabudnuteľné stretnutie s exotickým ovocím a čokoládou. Hoci je silná a aromatická, pôsobí harmonicky až hebko. Táto káva má navyše kyslosť vkusne kombinovanú s čokoládovým a ovocným podtónom. Je silná, s plným telom.

Kolumbia je jedným z najväčších svetových producentov plantážovej kávy. Kávu pestujú v nížinách, na úpätiach kopcov, ale aj pomerne vysoko v horách. Preto môžeme pri Kolumbijskej káve naraziť na veľmi rozdielne chuťové druhy. Vždy ale pôjde o arabiku so silnou arómou.

nosy menších plantáží nedosahujú závratné čísla, zato kvalita je neodškriepiteľná a známa medzi všetkými svetovými pražiarňami. Bobule kávovníkov (Coffea arabica) sa zberajú v druhej polovici roka, od septembra do decembra. Po ručnom zbere sú spracovávané takzvanou mokrou metódou, kedy sa nasypú do vody (nekvalitné sa zozbierajú z hladiny, zvyšok klesne ku dnu), pretlačia sa drviacimi plechmi (kvôli odstráneniu dužiny a šupiek) a fermentujú. Potom ju sušia na terasách a dosušujú v sušičkách.


Balenie kávy

Naša káva je balená v kvalitnom obale, zaručujúcom dlhotrvajúcu čerstvosť. K tomu slúži jednosmerný ventil, ktorý uvoľňuje plyn vzniknutý po upražení. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Po každom uzatvorení balenia odporúčame vytlačiť prebytočný vzduch a uchovať balenie na suchom a tmavom mieste. Skladovanie v chladničke neodporúčame.

 

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie