Arabika kvality EXCELLENCE COFFEE z oblasti Barahona. Horko-sladká chuť po čokoláde a kakau s plným telom a nízkou aciditou. Výnimočná káva, určená na export len v malých množstvách.
Dostupnosť: Skladom - pražíme pre Vás každý deň

Káva najvyššej kvality z oblasti Barahona, ktorá je považovaná za najlepšiu oblasť na pestovanie kávy na ostrove. Káva sa pestuje v tieni vo veľmi úrodnej pôde. Pestujú ju malí farmári a väčšina produkcie sa spotrebuje miestnymi obyvateľmi. Na export ide zhruba iba 20% celkovej produkcie. Tieto plantáže patria medzi najstaršie, káva sa tu pestuje už od roku 1700. Káva je cenená pre svoju plnosť, sladkosť po čokoláde a kakau a pre nízku aciditu, s kvalitným zrnom.

Krajina pôvodu:      Dominikánska republika / Karibik /

Druh kávy:              100 % Arabica

Oblasť:                    Barahona

Praženie:                 Full City

Spracovanie:            mokrá cesta

Nadmorská výška:   800 1300 m.

 

Chuťový profil  

Káva s plným telom, nízkou kyslosťou a čokoládovými tónmi. Krásna zemitá a plná kakaovo nahorklá chuť s bohatou cremou.

Väčšina produkcie kávy je na domáci trh, preto ide len málo kávy na export a je jej nedostatok. Dostupnosť tejto kávy v plnej kvalite je natoľko obmedzená, že na trhu sa objavili obchodníci, ktorí túto kávu miešajú s inými podobnými kávami a predávajú ju pod originálnym označením.

 

Balenie kávy

Naša káva je balená v kvalitnom obale, zaručujúcom dlhotrvajúcu čerstvosť. K tomu slúži jednosmerný ventil, ktorý uvoľňuje plyn vzniknutý po upražení. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Po každom uzatvorení balenia odporúčame vytlačiť prebytočný vzduch a uchovať balenie na suchom a tmavom mieste. Skladovanie v chladničke neodporúčame.

 

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie