Raritná arabika kvality Superior. Plné telo s ľahkou chuťou korenia, čokolády a karamelu s jemnou vôňou tabaku. Je výrazná a takmer bez kyslosti. S obľubou sa používa na prípravu espressa.
Dostupnosť: Vypredané

Táto raritná káva je pestovaná v tieni na strmých kopcoch, v nadmorskej výške okolo 1000 m nad morom. Káva je zbieraná ručne. Vďaka klíme nie sú kávovníky napádané chorobami a škodcami, preto nie je nutné používať pesticídy na ochranu rastlín. Táto káva je spracovávaná mokrou cestou a sušená na slnku v priebehu jesenných mesiacov. Chuťovo je káva veľmi plného tela, hladká s troškou pražených orieškov s ľahkou chuťou korenia a jemnou chuťou tabaku. Je sladká, s chuťou karamelu a kakaa, takmer bez kyslosti. Je výrazná a s obľubou používaná na espresso. 

Krajina pôvodu:     Kuba /Karibik/

Druh kávy:             100 % Arabica

Oblasť:                   Sierra Maestra

Praženie:                 Full City

Spracovanie:           praná káva

Nadmorská výška:  900 1000 m.

 

vod kávy

Tropické počasie, kvalitná káva a tabak charakterizujú najväčší ostrovný štát v Karibiku, Kubu. Tak ako je preslávená pestovaním kvalitného tabaku, tak je aj krajinou produkujúcou kvalitnú kávu. Najviac kubánskej kávy sa vypestuje v Sierra Maestra a pestujú tu výhradne Arabicu. Spracováva sa najčastejšie takzvanou mokrou cestou a zber zelenej kávy prebieha takmer celý rok.

va sa neprestala pestovať ani počas Castrovho režimu, aj keď najväčším odberateľom bol vtedajší Sovietsky zväz. Dnes je kubánska káva populárna najmä v Amerike, a to nielen vďaka početným imigrantom, ale aj preto, že je považovaná za kvalitný organický produkt. Označenie Superrior znamená, že ide o kvalitné kávové zrná rovnomernej veľkosti.

 

Chuťový profil

Unikátne prostredie krajiny zabezpečilo unikátnu kávu s výraznou plnosťou chutí. Keďže sa kávovníky pestujú spolu s tabakovníkmi, chuť kubánskej kávy vystihuje kakao a tabak. Špecifická chuť kávy a bohatá crema pri správnej príprave espressa je tá správna voľba pre vychutnanie si každého dúška.

Telo kávy je stredne silné, dymové. Zaujímavosťou tejto kávy je, že v nej nenájdeme takmer žiadnu aciditu (kyslosť). V chuti prevládajú čokoládové, zemité a ťažké tóny a dokonca v nej nájdeme aj chuť tabakových listov.

V šálke je charakteristická orieškovou penou a likérovou arómou. Chuť je jemne sladká, s príjemným sirupovým telom a len veľmi ľahkou, takmer nebadateľnou aciditou. V dozvukoch môžete cítiť náznak karamelu a nezriedka i tabaku.

 

Balenie kávy

Naša káva je balená v kvalitnom obale, zaručujúcom dlhotrvajúcu čerstvosť. K tomu slúži jednosmerný ventil, ktorý uvoľňuje plyn vzniknutý po upražení. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Po každom uzatvorení balenia odporúčame vytlačiť prebytočný vzduch a uchovať balenie na suchom a tmavom mieste. Skladovanie v chladničke neodporúčame.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie