100% divoko rastúca Arabica zaujme plnou chuťou s dotykom vína a ovocnými tónmi, prechádzajúcimi do čokoládového záveru. Má bohatú arómu a hutnú cremu.
Dostupnosť: Skladom - pražíme pre Vás každý deň

Singlová Ethiopia Djimmah je 100% Arabica s plným telom, bohatou arómou a hutnou cremou. Citrusový začiatok postupne prechádza cez ovocné tóny až do čokoládového záveru. Výrazná, dlhá dochuť sprevádzaná príjemnou horkosťou je garanciou dokonalého pôžitku. 

Vďaka dokonalej kombinácii vlastností sa hodí nielen na espresso, ale aj na alternatívne prípravy káv.


Krajina pôvodu:      Etiopia /Afrika/

Druh kávy:                100 % Arabica

Oblasť:                       Djimmah

Praženie:                    Full City

Spracovanie:           mokrá cesta

Nadmorská výška:  1500 1800 m.

 

 

Chuťový profil a crema

Pre Djimmah je typická plná chuť s dotykom vína a ovocnou stopou. Bohatá aróma s celistvou, hutnou cremou dopĺňa lahodný zážitok.

vod kávy

Ethiopia Djimmah možno nájsť aj pod názvom Jimma Coffee. Meno regiónu ležiaceho na juhozápadnej strane Etiópie pochádza z arabského “qahwah” – teda “nápoj z bobúľ” a jasne dokladá dlhú históriu pitia kávy. Dažďové pralesy, ktoré predtým lokalite dominovali, sa premenili na poľnohospodársku pôdu. Plody kávovníkov (Coffea arabica) sú zberané niekoľkokrát za rok, aby boli vždy zrelé a čo najkvalitnejšie.

Balenie kávy

Naša káva je balená v kvalitnom obale, zaručujúcom dlhotrvajúcu čerstvosť. K tomu slúži jednosmerný ventil, ktorý uvoľňuje plyn vzniknutý po upražení. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Po každom uzatvorení balenia odporúčame vytlačiť prebytočný vzduch a uchovať balenie na suchom a tmavom mieste. Skladovanie v chladničke neodporúčame.

 

 

 

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie