100% Africká arabika - krásne svieža a ovocná. Pražená tak, aby jej acidita bola miernejšia a vynikol aj karamel, med a pažené orechy.
Dostupnosť: Skladom - pražíme pre Vás každý deň

Káva je pestovaná v oblasti kde žijú Gorily na strmých pôvodne vulkanických kopcoch priamo v srdci AFRIKY. Táto krajina si prešla občianskou vojnou a opäť sa začína farmári viac venujú pestovaniu kávy. Chuťovo je presne to čo by ste čakali od Africkej kávy. Krásne ovocná a svieža, avšak acidita je prítomná iba na začiatku. Túto kávu pražíme tak, aby v závere krásne vynikoli figy a pomaranče.

 

Krajina pôvodu:    Kongo / Stredná Afrika/

Druh kávy:             100 % Arabica

Oblasť:                    Kivu

Praženie:                 Full City

Spracovanie:           suchá cesta

Nadmorská výška:  1700 – 2000 m

 

Chuťový profil

Lahodné zamatové telo so sladkosťou karamelu a sušených fíg, s dozvukmi pražených pekanových orechov. Jej sladkosť pripomína červené pomaranče a brúsnice. Kávu pražíme na taký stupeň aby jej acidita nebola vysoká.

 

Balenie kávy

Naša káva je balená v kvalitnom obale, zaručujúcom dlhotrvajúcu čerstvosť. K tomu slúži jednosmerný ventil, ktorý uvoľňuje plyn vzniknutý po upražení. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Po každom uzatvorení balenia odporúčame vytlačiť prebytočný vzduch a uchovať balenie na suchom a tmavom mieste. Skladovanie v chladničke neodporúčame.

 

 

 

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie