Vynikajúca arabika vo Fair Trade a Organic kvalite, pestovaná vo vysoko položených oblastiach Mexika. Má príjemne sladkú, sirupovú chuť, doplnenú kyslosťou pripomínajúcou nakladané broskyne a mandarínky. V dozvukoch cítiť tóny kakaa a pražených cereálií.
Dostupnosť: Skladom - pražíme pre Vás každý deň

Vynikajúca káva vo Fairtrade a Organic kvalite, pestovaná vo vysoko položených oblastiach Mexika. Má vyváženú chuť a excelentné telo. Chuť je príjemne sladká, sirupová, doplnená kyslosťou pripomínajúcou nakladané broskyne a mandarínky. V dozvukoch cítiť tóny kakaa a pražených cereálií.

 

Krajina pôvodu:     Mexiko /Stredná Amerika/

Druh kávy:             100 % Arabica

Oblasť:                   Chiapas

Praženie:                Full City

Spracovanie:           mokrá cesta

Nadmorská výška: 1700 2100 m.

 

Čo je FAIR TRADE?

Producenti dostanú za vyprodukované suroviny spravodlivé ceny, nezávisle od cien na svetových trhoch. Takýmto spôsobom majú ľudia v rozvojových krajinách možnosť postarať sa sami o seba, zaistiť si svoju existenciu a dostupnosť aspoň základnej zdravotnej starostlivosti a vzdelania. A my v Európe získame kvalitné potraviny pestované s ohľadom na životné prostredie – a so zárukou pôvodu. 

 

hody Fair Trade - spotrebiteľ

    - kvalitné a zároveň chutné potraviny so zárukou pôvodu

   - vedomie, že sme svojím nákupom pomohli ľuďom na druhom konci planéty viesť plnohodnotnejší a dôstojnejší život

 

Chuťový profil a crema

Bohatá pena bronzovej farby ukrýva v sebe arómu po čokoláde, hrozienkach a marhuliach obalených v čokoláde. Jemná kyslosť a chuť po orieškoch sa menia v dochuti na pečený chlieb až tóny kakaa a mliečnej čokolády.

 

Pôvod kávy

V Mexiku je mnoho malých falých farmárov závislých na úrode kávy, ktorá je ich hlavným zdrojom príjmov. Mexiko si, ako producent kávy, veľmi zakladá na vývoze vysoko kvalitnej kávy. Bobule sú precízne triedené a pozornosť sa venuje aj ich čisteniu. Káva je spracovávaná mokrým spôsobom, s 36-hodinovou fermentáciou a následným dosušovaním na slnku.

 

Mexická káva je klasifikovaná podľa nadmorskej výšky:

Strictly High Grown SHG, nad 1 700 m n. m.

High Grown HG od 1000 do 1 600 m n. m.

Prime Washed - od 500 do 1 000 m n. m.

Balenie kávy

Naša káva je balená v kvalitnom obale, zaručujúcom dlhotrvajúcu čerstvosť. K tomu slúži jednosmerný ventil, ktorý uvoľňuje plyn vzniknutý po upražení. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Po každom uzatvorení balenia odporúčame vytlačiť prebytočný vzduch a uchovať balenie na suchom a tmavom mieste. Skladovanie v chladničke neodporúčame.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie