Unikátna káva jemnej chuti, vyvažujúca čokoládovú sladkosť kyslosťou citrusového ovocia, sprevádzaná opojnou a hlbokou korenistou kvetinovou arómou s podtónmi vínnej révy. Káva je cenená pre svoju príjemnú ovocnú kyslosť a kompaktnú, hustú cremu.
Dostupnosť: Skladom - pražíme pre Vás každý deň

 

Táto káva pochádza z jednej z najstarších plantáží na svete. Priamo z pravlasti Coffea Arabica, z južnej Etiópie. Vôňa kávy je pekne štruktúrovaná kvetinovou esenciou a jasnou noblesou. Káva je typicky sladká, pripomínajúca sladkosť sušených jabĺk a nakladaných marhúľ. Chuť je tu jasne definovaná tónmi tropického ovocia. Z našej skúsenosti vieme, že túto kávu obľubujú hlavne ženy, ale určite poteší každého milovníka kávy pre jej unikátnu arómu. Asi 98% všetkej produkcie kávy pochádza z miestnych malých fariem. Odroda Sidamo je skutočným africkým klenotom, ktorý patrí medzi najžiadanejšie kávy na svete.


Krajina pôvodu:      Etiopia /Afrika/

Druh kávy:                100 % Arabica

Oblasť:                       Sidamo

Praženie:                    Full City

Spracovanie:           mokrá cesta

Nadmorská výška:  1500 2000 m.

 

 

Chuťový profil a crema

Pena, ktorá sa pri správnej príprave kávy Sidamo vytvorí, je kompaktná, hustá a stála. Pre Sidamo je typická jemná a plná chuť s čokoládovou plnosťou, sprevádzaná opojnou a hlbokou korenenou kvetinovou arómou s príchuťou vínnej révy. Každý dúšok tejto luxusnej kávy uzatvára mierne citrusová aróma. Káva je cenená pre svoju príjemnú ovocnú kyslosť.

vod kávy

Ethiopia Sidamo pochádza z jednej z najstarších kávových plantáží na svete. Horské lesy južnej Etiópie ukrývajú malé tradičné farmy, zameriavajúce sa na pestovanie najkvalitnejšej arabiky. Každý farmár si vyberá podľa prírodných podmienok a ďalších špecifík plantáže tú najvhodnejšiu. Plody kávovníkov (Coffea arabica) možno prirovnať k višni. Majú podobnú farbu aj veľkosť. V Etiópii sa ich väčšinou zbavujú mokrou cestou. Plody kávovníkov sú nasypané do veľkých nádrží s vodou. Tie, ktoré zostanú na hladine, sú odstránené (sú nekvalitné), bobule klesajúce ku dnu sú aj s vodou prepasírované drviacimi plechmi, ktoré ich zbavia dužiny. Potom je káva fermentovaná, zbavená posledných šupiek a sušená. Najprv na slnku, potom v sušiarňach.

Balenie kávy

Naša káva je balená v kvalitnom obale, zaručujúcom dlhotrvajúcu čerstvosť. K tomu slúži jednosmerný ventil, ktorý uvoľňuje plyn vzniknutý po upražení. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Po každom uzatvorení balenia odporúčame vytlačiť prebytočný vzduch a uchovať balenie na suchom a tmavom mieste. Skladovanie v chladničke neodporúčame.

 

 

 

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie